מספר עובדות על גדרות עץ

דגשים שחשוב לדעת על גדרות עץ

גדרות עץ ניתן למצוא אצל לא מעט גינות פרטיות שמבקשים לשמור על פרטיות, אך בו בזמן להרוויח מתחושה טבעית, חופשית ואף כפרית. לעץ יש איכויות שלא ניתנות לחיקוי ע”י חומרים אחרים, וגם מדובר על עבודה יחסית קלה. מכאן, בין אם מבקשים להיעזר באיש מקצוע ובין אם מבקשים לפעול לבד, אתם מוזמנים ללמוד כמה דברים חשובים בנושא:

בדיקה מקדימה

ממש כפי שניתן להקים פרגולות מעץ ממגוון סוגי עצים ולבחור במגוון צורות בנייה, כך גם ניתן לבנות גדר במגוון אופציות שונות, ולו כי קיימים מבחר מוטות עץ שטוחים או עגולים ויש מבחר גדול של עצים (עצי אלון, אורן, איפאה…) עבור בניית גדר או פרגולה. עם זאת, אין זה משנה באיזו צורניות בוחרים, אך כן חשוב שכלל הקורות יהיו מוגנים ממזיקים ולוודא שעברו הליך מקדים שכולל ייבוש רציני לצד מריחה בחומר שמונע ריקבון ומרחיק מזיקים. מכאן שאין להסתפק במראה חיצוני, אלא יש לברר לעומק לגבי ההיסטוריה של חומר הגלם.

בנייה עצמאית

הרבה אנשים בוחרים לבנות לבד דקים ולצדם הרבה אנשים בוחרים לבנות לבד גדר מעץ. עם זאת, יש להבין שגם אם בניתם בעבר דק, אין זה אומר שאתם מוסמכים לבנות גדר, ולו כי גדר דורשת התמקצעות שונה, כלי עבודה אחרים וכדומה. אם בכול זאת מבקשים לנסות, טוב לדעת שעבור שתי הסיטואציות ניתן למצוא מגוון טיפים מועילים לצד סרטוני הדרכה ברשת. מכאן שאם אתם אוהבים עשייה, יש לכם תשוקה וזמן- אתם מוזמנים לנסות.

תחושה פסטורלית

פרגולות מעץ וגדר מעץ כוללים את אותם יתרונות ושניהם עונים על אותו צורך. במה מדובר? לשניהם יש הצדקה פרקטית, (גדר תוחמת ופרגולה מגנה), ועבור שניהם חומר העץ מייצר תחושה פסטורלית נעימה, גם אם  מדובר על גינה באמצע רחוב עירוני, ועל כן רבים בוחרים בחומר העץ עבור צרכים עיצוביים שנוגעים לגינה הפרטית.

אישורים

עבודות עץ רבות מצריכות היתרי בנייה ועל כן יש לבדוק מול הוועדה המקומית האם ניתן להוסיף גדר ללא היתר. באופן כללי, בזכות תיקון 101 שהועבר בכנסת (עוסק במתן פטורים עבור תוספות קטנות) רוב הגדרות אינן צריכות. עם זאת, כל עבודה מצריכה בדיקה והאחריות היא לא על בעל המקצוע אלא על בעל הבית.

תוספות עיצוביות

אם גם אתם בוחרים לבנות גדרות מעץ עבור הגינה שלכם, מוטב שתשקלו באותה הזדמנות גם להוסיף אדניות עץ לכל אורכה, או לפחות במפתן הכניסה. באופן שכזה ניתן ליצור שפה אחידה, לייפות את האזור, להוסיף צבע ואף להשתמש בשאריות העץ עבור בניית האדנית.