בתי עץ בחצר – טרנד עתיק ומחודש

בתי עץ – בניה אישית לפי הזמנה

 

אם אתם מעוניינים לגור בבית מקסים מעץ שיש לו איכויות של צימר, היום זה אפשרי לגמרי וזה לא בעיה. היום אפשר לבנות בית כזה בגינה, בחצר או אפילו בשטח חקלאי, כמובן כשהכול באישור. היום אפשר לייצר עבורכם בתי עץ בהזמנה אישית, ותוכלו לגור ממש בצימר: 15-20 מ”ר עם שירותים ומקלחת צמודים, פינוק של ממש!

 

בתי עץ – ענף מתעורר באדריכלות הישראלית

 

הסיבות להשקיע בבתי עץ רבות, האיכויות כוללות בידוד מעולה של טמפרטורה ורעש, עמידות גבוהה לאורך הזמן, מחיר משתלם, גמישות רבה בתכנון ובביצוע והתחושה הטבעית המתקבלת בנוסף לכל זה ניתן לבצע  מחזור של עץ – אפשר להסב מחסן עץ ישן או פרגולת עץ שאין לה כבר הרבה שימוש, למבנה עץ שימושי, שאפשר לגור בו.

מבנה עץ כזה מתאים למשל, להקמת צימר, יחידת דיור, משרד או בית משחקים קטנטן בחצר, חדרי חזרות מוסיקליים ועוד. בנוסף, היתרון של בתי עץ היא הבחירה המגוונת בחומרים ובצורות וגימורים, דבר שמאפשר להם לבחור מהיצע הרבה יותר גדול מבחינה עיצובית ואסתטית. הבניה הקלה והמהירה הופכת את כל העניין שמשתלם יותר מרוב שיטות הבניה האחרות. המדינות שבהן הענף הזה פופולרי: יפן, ארה”ב, סקנדינביה וקנדה. היום גם בישראל!

 

אם כן, מה הם היתרונות של בתי עץ?

 

  1. יתרון תרמי הוא יתרון משמעותי של בתים מעץ. הבידוד של העץ הוא משמעותי, לא סתם חיות מתגוררות בתוך גזעים ענקיים וחלולים במדינות המוזכרות לעיל. מחקרים מראים בקנדה למשל, מדינה קרה מאד, עם הרבה מאד טבע ותרבות גדיעת עצים, שהבידוד בבית עץ הוא ב-75% יותר מאשר בכל בנייה מסוג אחר! קירות מחומרים אחרים יתקררו / יתחממו משמעותית מהר יותר. בשל כך, עדיף לשמור על טמפרטורה קבועה ובריאה באמצעות עץ.
  2. בידוד אקוסטי. עץ הוא המבודד הטוב ביותר. רוצים הוכחה? האם הייתם בחדר בו יש רהיטי עץ? נכון הסאונד הרבה יותר אטום ושקט? העץ סופח את גלי הקול, ולכן אם כל הבית עשוי ממנו – הסיכוי לשקט ובידוד איכותי גדול יותר. זה משמעותי בעיקר בעיר, ובעיקר בישראל, מדינה בה הזיהום הקולי הוא גדול מאד.
  3. גמישות רבה בתכנון וביצוע של עיצובים מורכבים מבחינת, צורות, גמישויות, צבעים וכו
  4. מהירות ביצוע גבוהה – מתבטא בחסכון גדול של עלות אנשי המקצוע , דמי שכירות וכו ובנוסף זהו דבר מספק מאוד לראות את התוצר הסופי במהירות.

 

בכל זאת, לקראת בנייה של בתי עץ, חשוב לשים לב לכמה דברים: אחד, שהעץ איכותי ואין בו תולעים ומזיקים. חשוב לאטום אותו בלכה באיכות גבוהה, כדי שיעמוד בנזקים כמו עיבוי (למשל, אדים של מכונת הכביסה או הבישול) ושריפה.מקום טוב לקנות בו קורות עץ הוא מחסן עצים של חכמון אהרון בנתניה.